Zalety segmentowych bram garażowych
Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów bram garażowych są bramy segmentowe. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu konstrukcje składają się z połączonych ze sobą segmentów, które najczęściej tworzą charakterystyczne poziome panele. Przy zamykaniu bramy te segmenty przesuwają się po prowadnicach, w zależności od sposobu montażu, w górę lub w bok. Jakie korzyści daje montaż tego rodzaju bramy? Dlaczego się sprawdza? O największych zaletach bram segmentowych przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule.
Dlaczego warto się zdecydować na segmentową bramę garażową?
Bramy segmentowe wyróżnia wiele zalet. Jedną z największych z nich jest oszczędność miejsca, którą gwarantuje sposób otwierania konstrukcji. Dzięki temu, że bramy segmentowe składają się w górę wzdłuż sufitu lub w bok po wewnętrznej stronie ściany garażu, nie wysuwają się przed budynek i nie zajmują miejsca na wjeździe. Ich montaż nie stanowi tym samym problemu na krótkich podjazdach czy małych podwórkach, na których chce się zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jeżeli więc zależy Ci na tym, by zaoszczędzić miejsce na podjeździe, wybór bramy segmentowej to strzał w dziesiątkę.
Co więcej, wewnętrzny sposób montażu bram segmentowych sprawia, że przy ich wyborze nie mają znaczenia ani kształt, ani wymiary nadproży. Bramy w żaden sposób nie ograniczają szerokości wjazdu do budynków gospodarczych. Wyróżnia je też duża szczelność i trwałość. Najczęściej produkowane są z odpornej na działanie czynników zewnętrznych stali. A dzięki dodatkowemu ociepleniu ograniczają straty ciepła i chronią wnętrza garaży przed przeciągami. Dużym ich atutem jest również estetyka. Szeroki wybór dostępnych kolorów i wzorów bram pozwoli Ci wybrać konstrukcję, którą w pełni dopasujesz do stylu i kolorystyki elewacji swoich zabudowań.